Kompresor 50l: ranking najlepszego sprzętu do prywatnego użytku

Kompresor 50l

Warto mieć w domu kompresor tłokowy lub olejowy. Warto zainwestować w taki sprzęt, który może się przydać na co najmniej kilka sposobów, nie tylko do pompowania kół w samochodzie. Niestety, wybór dzisiaj jest całkiem spory i czasami bardzo trudno jest się w tym wszystkim połapać. Dlatego postanowiliśmy zebrać kilka najważniejszych informacji i porównać ze sobą najlepsze kompresory 50-litrowe z dwóch podstawowych kategorii.

Kompresor tłokowy 50l

Jak możemy się przekonać chociażby na stronie majsterkujsam.pl, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, aby wybrać najbardziej odpowiedni kompresor do swoich potrzeb. Zabezpieczenie termiczne czy ergonomiczny reduktor ciśnienia – to raptem dwa z nich. Tak się składa, że kompresor 50 l AIRPRESS HL 360-50 je posiada. To zaskakująco tanie urządzenie wykorzystywane jest do podstawowych zadań w warsztacie, jak i malowania natryskowego u profesjonalnych lakierników. Choć jest dosyć ciężkie, ma znakomite parametry techniczne. Ssanie odbywa się w tym przypadku na poziomie 288 litrów/s, co należy uznać za bardzo dobry wynik. Taka wydajność kompresora powinna zadowolić każdego majsterkowicza oraz pasjonata mechaniki samochodowej. Poza tym sprzęt wyposażono w aż dwa manometry, dwa szybkozłącza pneumatyczne i wyłącznik ciśnieniowy, dzięki któremu kompresor sam kontroluje bezpieczny poziom ciśnienia.

Polski kompresor olejowy

Portal majsterkujsam.pl bardzo dobrze ocenił polski produkt Kupczyk ZVA 50. To z kolei najlepsza sprężarka olejowa na rynku, której maksymalne ciśnienie robocze wynosi 8 barów. Ma do tego poziomowy układ zbiornika oraz dobrze zaprojektowaną mobilność, co zapewnia wysoki komfort pracy podczas każdego zadania. Zwłaszcza, że ten model jest dosyć ciężki i to jest jego największa wada.

Ten dwucylindrowy kompresor 50l wyposażony jest w tłoki ze stopu aluminium oraz zawory ze stali nierdzewnej, więc jego wytrzymałość gwarantuje skuteczność przez wiele lat. Ssanie w tym modelu jest nieco słabsze niż w przypadku kompresora tłokowego AIRPRESS i wynosi 255 litrów/s. Dla większości z nas to jednak w zupełności wystarczy.

Tak więc powyżej mamy wyjątkowy kompresor tłokowy, jak i najlepszy obecnie na rynku kompresor olejowy w klasie 50 l, który w dodatku pochodzi od polskiego producenta. Na stronie majsterkujsam.pl można znaleźć więcej danych na temat obu sprężarek, jak i pozostałych modeli. Jeśli chodzi o kompresor 50l, ranking uwzględnia łącznie 5 urządzeń. Warto sprawdzić je wszystkie.