Miejsce pracy – jak dobrze wybrać biurko i fotel?

Miejsce pracy

Home office uprawia coraz więcej z nas. Niestety jednak nadal zbyt mało osób dba o odpowiednie przygotowanie sobie przestrzeni do pracy w domu, a jest ona nie mniej przecież ważna od tej typowo biurowej. Warto zadbać o dobre biurko i fotel, nie tylko dla naszej wygody, ale przede wszystkim dla zdrowia.

Miejsce pracy w domu i poza nim 

Home office to dla wielu z nas coraz popularniejszy sposób realizowania obowiązków zawodowych. Praca zdalna ma bardzo wiele plusów, wiele osób naprawdę chwali sobie tę formę wykonywania obowiązków zawodowych i niekoniecznie ograniczenie czasu na dojazdy jest tutaj najważniejsze. Wiele osób wraca uwagę na to, że w domu łatwiej jest im się skupić, ograniczyć różnego rodzaju rozpraszacze, wejść na ten absolutnie wyjątkowy poziom motywacji, koncentracji i kreatywności. Nie da się jednak ukryć, że oprócz mentalnego nastawienia, potrzebne nam jest miejsce do pracy, a to niestety w modelu home office często jest przypadkowe albo sprowadza się do kanapy w salonie. Do tematu warto jednak podejść w zupełnie inny sposób. Dzisiaj do wyboru mamy naprawdę wiele możliwości biurek i foteli do pracy: edinos.pl/fotele-i-biurka

Fotele i biurka do pracy

Większość osób wykonujących pracę zdalną pracuje albo przy komputerze albo z notatkami, raportami, drukami, rysunkami, projektami. Potrzebne jest im więc biurko i dobry fotel. Co jednak kryje się pod tym hasłem? Jeśli chodzi o biurko, to przede wszystkim powinno być ono odpowiednio szerokie. Jeśli twoim centrum dowodzenia jest tylko komputer, możesz sobie pozwolić na nieco węższy model biurka. Jeśli jednak wokół ciebie są jeszcze papiery, książki i akcesoria pisarskie, warto postawić na nieco szerszy model, być może z większą ilością szuflad. Bardzo cennym rozwiązaniem w nowoczesnych biurkach jest regulacja ich wysokości, a także kąta nachylenia. Dzięki temu możesz zapewnić sobie lepszą pozycję do pracy i odciążyć kręgosłup, a także mięśnie nóg, które w pozycji siedzącej również cierpią. Bardzo ważny jest również wybór fotela. Warto postawić na model pozwalają zablokować miskę fotela w dogodnej dla siebie pozycji. Cenne uzupełnienie konstrukcji to regulowany zagłówek podtrzymujący szyjny odcinek kręgosłupa oraz regulowane podłokietniki. Plusem będzie wysuwane siedzisko, dzięki któremu możesz w każdej chwili komfortowo się wyciągnąć i odpocząć w fotelu. Przede wszystkim jednak fotel do pracy powinien mieć ergonomiczną konstrukcję dopasowaną do ciała, co zapewni utrzymanie odpowiedniej postawy podczas pracy.