Małe mieszkanie i wiele gości – jak to zorganizować?

Czterdzieści metrów kwadratowych, średniej wielkości pokój i impreza. W normalnych warunkach mały metraż jest wystarczający, ale gdy przyjdzie trochę więcej gości… byłoby fantastycznie posiedzieć we wspólnym gronie. Gdzie tych wszystkich ludzi zmieścić i jak ich ugościć? W artykule podpowiadamy jak poradzić sobie z nagłym problemem zbyt małej przestrzeni – nawet w większych mieszkaniach.

Projektowanie od podstaw

Jeśli jesteśmy na etapie budowy domu i wiemy, że bardzo lubimy spotkania z przyjaciółmi i rodziną, zastanówmy się jak zaaranżować przestrzeń salonu, aby była dla nas (i bliskich) wygodna i odpowiednio przestronna. Więcej informacji: https://akma-meble.com.pl/.

Jeśli tuż obok mamy kuchnię, rozważmy, czy nie lepiej będzie połączyć ją z pokojem obok, aby zaoszczędzić nieco miejsca. Także zaopiekowanie się gośćmi będzie łatwiejsze między kursami z sałatkami i innymi przysmakami. Opcją pośrednią jest przedzielenie stref blatem na wysokości ponad metra. Wydawanie jedzenia będzie prostsze, a i położyć będzie można na nim kilka rzeczy. Istnieje także pomysł na kuchnię-wyspę (na zdjęciu).

Meblowe pro tipy

Dobra wersalka sprawdzi się w każdym salonie. Znacznie więcej osób jest w stanie zmieścić się na takiej samej powierzchni w porównaniu z krzesłami. Przy tym będzie im o wiele wygodniej – szczególnie jeśli jesteśmy fanami sportu i akurat chcemy zobaczyć ze znajomymi mecz na mundialu lub innej tego typu imprezie.

Zadbajmy także o to, by stół był rozkładany. Jeśli jednak na co dzień wolimy mały, nowoczesny  stoliczek, możemy zakupić dodatkowy mebel na specjalne okazje.

Dodatkowe krzesła i stoły

To tajna broń na najazd babć, cioć, wujków. Dla młodszych osób dobrym wyborem będą niewielkie składane pufy. W dyskontach znajdziemy kolorowe kostki za kilkadziesiąt złotych. Poza tym po rozłożeniu dają możliwość schowania czegoś do środka. Jeśli mamy wyluzowanych znajomych i ciepłą podłogę (np. wykładzina) możemy kupić specjalne poduchy lub koce. Będzie naprawdę przytulnie.

Dla młodszych osób dobrym wyborem będą niewielkie składane pufy. W dyskontach znajdziemy kolorowe kostki za kilkadziesiąt złotych.

Klasycznym rozwiązaniem, ale zabierającym sporo miejsca w schowku lub piwnicy są składane krzesła. Na przyjazd gości przydać się mogą także turystyczne stoły – da się je wygodnie złożyć i niektóre modele potrafią być użyteczne dla naprawdę sporej liczby osób. Mają jednak te wadę, że część z nich nie jest zbyt stylowa. Można to jednak zamaskować ładnym obrusem.