Dlaczego warto wybrać umywalkę nablatową?

umywalka nablatowa

Korzystanie z umywalki nablatowej ma wiele zalet. Jest to rozwiązanie nie tylko praktyczne i łatwe w użytkowaniu, ale przede wszystkim estetyczne. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze korzyści wynikające z montażu umywalek nablatowych.

Dopasowana do każdego stylu

Umywalka nablatowa to stylowy i praktyczny wybór do niemal każdej łazienki. To uniwersalna opcja, która sprawdzi się w wielu miejscach: od małych publicznych toalet, przez przestronne rodzinne łazienki, aż po nowoczesne aranżacje sprawdzające się w apartamentach.

Tego rodzaju umywalki dostępne są w wielu różnych stylach oraz wzorach. Wykonuje się je również z wielu typów materiałów. Dostępne są klasyczne okrągłe misy, ale możesz zdecydować się także na bardziej nowoczesny kanciasty design taki jak npumywalka nablatowa Lea Snow White.

Z pewnością łatwo dobierzesz rodzaj umywalki do projektu łazienki. Przykładowo, jeśli urządzasz ją w stylu glamour to doskonale sprawdzi się jasna owalna umywalka ze złotymi zdobieniami. Z kolei w łazienkach urządzonych w stylu loftowym, idealnie sprawdzą się ciemne umywalki o prostokątnym designie.

Praktyczność i łatwość montażu

Nablatowa umywalka jest rozwiązaniem bardzo praktycznym. Jej montaż jest stosunkowo prosty, ponieważ nie wymaga zakupu specjalnej szafki – można ją zainstalować na dowolnej płaskiej powierzchni. Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać jest lokalizacja przyłącza hydraulicznego.

Dużą zaletą zlewu nablatowego jest wygoda użytkowania. Wysokość umywalki pozwala z łatwością myć ręce, ogolić się lub wykonać inną czynność – nie trzeba się tak bardzo schylać, aby wykonać te czynności.

Istnieją dwa główne rodzaje baterii do umywalek nablatowych:

  • ścienne, które montuje się na ścianie,
  • wolnostojące, które umieszcza się na blacie lub szafce łazienkowej.

Oba rodzaje są dostępne w szerokiej gamie stylów i kolorów.

Szeroki wybór umywalek nablatowych

Umywalki nablatowe dostępne są w wielu różnych rozmiarach i kształtach, a także różnią się materiałem, z którego są wykonywane. To dla Ciebie dobra wiadomość, ponieważ bez problemu wybierzesz produkt odpowiadający Twoim potrzeb, którego cena mieści się w zakładanym limicie.

Wśród rozmiarów umywalek znajdziemy zarówno małe, jak i duże. Jednak największą popularnością cieszą się te mające przynajmniej 30 centymetrów głębokości i od 50 do 80 centymetrów szerokości.

Podsumowanie

Należy zaznaczyć, że nie jest to pełna lista zalet umywalek nablatowych. Ma ona jedynie skłonić Cię do zastanowienia się nad tym rozwiązaniem i nad tym, jak może ono odmienić Twoją łazienkę. Dajemy gwarancję – zamiana zwykłej umywalki na nablatową całkowicie zmieni charakter łazienki, dodając jej luksusowego wyglądu.