Tabletki odtłuszczające Gaggia

Tabletki odtłuszczające Gaggia to bardzo przydatny element, który używa się w momencie pielęgnacji i czyszczenia własnego ekspresu do kawy. Posiadanie go w domowych warunkach wiąże się z koniecznością dbania o jego kondycję. W przeciwnym razie zabrudzony ekspres będzie produkował miernej jakości kawę, która z pewnością nie będzie smakować osobom, które znają się na rzeczy. Dlatego tabletki odtłuszczające Gaggia są tak cenione.

Tabletki odtłuszczające Gaggia – prosty i szybki sposób na odtłuszczenie ekspresu

Tabletki odtłuszczające Gaggia są bardzo prostym i szybkim sposobem na usunięcie tłuszczu zalegającego w ekspresie. Tak naprawdę wystarczy tylko wrzucić tabletkę i dać jej pracować przy minimalnym wsparciu. Polega ono na napełnieniu zbiornika z wodą i opróżnieniu zbiornika z ziarnami kawy. Następnie do zbiornika na kawę wrzuca się pojedynczą tabletkę i uruchamia ekspres na samej wodzie. Produkcja gorącej wody do wcześniej postawionej filiżanki powinna być zatrzymana w połowie pracy programu. W tym momencie czeka się około 15 minut, w których detergent usuwa zabrudzenia tłuszczowe, które nagromadziły się w mechanizmie ekspresu. Po upływie tego czasu znów uruchamia się ekspres, który kończy pracę.

Jak widać tabletki odtłuszczające Gaggia pozwalają na odtłuszczenie ekspresu w kilka chwil. Po takim czyszczeniu można odczuć różnicę w zapachu kawy zwłaszcza gdy wcześniej ekspres nie był czyszczony w podobny sposób. Po zakupie opakowania tabletek odtłuszczających poleca się wykonywać czyszczenie co około 2 miesiące w przypadku klasycznej produkcji kawy. W momencie jego większej eksploatacji czyszczenie poleca się wykonywać trochę szybciej.

Kompatybilność tabletek odtłuszczających

W przypadku korzystania z tabletek odtłuszczających przed ich zakupem należy przeanalizować czy dane tabletki pasują do własnego, domowego ekspresu. Jest to bardzo ważne, gdyż powinno się stosować tabletki, które mają przebadane bezpieczeństwo stosowania do danego modelu.