Sekret dobrego snu – czym kierować się przy wyborze materaca?

materac

Komfortowy sen jest podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka. Jego niedobór lub dyskomfort związany z używaniem nieodpowiedniego materaca może skutkować przewlekłym zmęczeniem, bólem pleców, problemami z koncentracją, a także obniżeniem nastroju. Wysokiej jakości materac to gwarancja dobrego snu, a także inwestycja na długie lata.

Materac wysokiej jakości – dlaczego ten wybór jest istotny?

Odpowiednio dobrany materac daje gwarancję dobrego wypoczynku i regeneracji oraz zapewnia prawidłowe ułożenie ciała przez całą noc. Komfort to podstawa, jednak wysokiej jakości materace mają dużo więcej zalet. Są one wykonane ze szczególną starannością i dbałością o detale. Dzięki swojej trwałości takie materace są inwestycją na długie lata. Najlepsze materace to takie, które charakteryzują się właściwościami prozdrowotnymi. Nie tylko zabezpieczają kręgosłup, ale i nie gromadzą w sobie kurzu i są odpowiednie dla alergików. Szczególną uwagę przy wyborze materaca powinny zwracać osoby z różnymi schorzeniami. Przykładowo w profilaktyce schorzeń układu szkieletowego doskonale sprawdzi się materac kieszeniowy, natomiast osoby zmagające się z astmą powinny wybierać materace piankowe (np. termoelastyczne) lub lateksowe.

Wybór dobrego materaca – czym się kierować?

Przy wyborze materaca należy wziąć pod uwagę czynniki indywidualne. Materac powinien być dobrany do budowy ciała, a także preferowanej pozycji spania. Należy pamiętać, że materac nie może być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Musi on doskonale dostosowywać się do naturalnych krzywizn kręgosłupa i prawidłowo go podtrzymywać. Twardość materaca musi być dobrana do ciężaru ciała człowieka. Pod uwagę należy też wziąć rodzaj wypełnienia. Sprężynowe, piankowe, lateksowe, kieszeniowe, z pianką termoplastyczną, gryką lub kokosem, to tylko niektóre rodzaje materacy, spośród których można dokonać wyboru. Ważny będzie również rozmiar materaca. Jego długość powinna być co najmniej 20 cm dłuższa niż wzrost osoby, która z niego korzysta. Szerokość materaca pojedynczego dla osoby dorosłej nie może być mniejsza niż 70 cm.. Gwarancją swobody są na pewno materace 100×200, które mają nieco większe wymiary niż standardowe modele pojedyncze. Zapewniają one dodatkową przestrzeń na swobodę ruchów w każdym kierunku. Są doskonałym wyborem dla dorosłych i osób starszych. 

Gdzie kupić materac wysokiej jakości?

Wybór odpowiedniego materaca to trudne zadanie, zwłaszcza że obecnie na rynku można znaleźć setki marek i modeli. Niestety nie każda firma może pochwalić się renomą, a ich produkty pozostawiają wiele do życzenia. Z tego powodu należy korzystać tylko zaufanych marek, takich jak FDM – Fabryka Dobrych Materacy. Wiarygodność i zaangażowanie producenta potwierdza zadowolenie tysięcy klientów (w Polsce, jak i za granicą), a także liczne nagrody i wyróżnienia. W sklepie FDM.pl zakupy materacy są szybkie i wygodne. Firma zapewnia darmową  wysyłkę oraz możliwość zwrotu produktu do 30 dni. Szeroki asortyment sklepu to pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz setki modeli materacy Fabryka Dobrych Materacy ma w swojej ofercie łóżka, stelaże, toppery, a także wszelkie inne akcesoria do sypialni, takie jak poduszki, prześcieradła, czy też kołdry. O satysfakcję klientów dba grono konsultantów, którzy służą pomocą przez siedem dni w tygodniu. Fachowi doradcy nie tylko odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania, ale i pomogą dopasować idealny materac dla każdego.