Podlewanie kwiatów – jak zrobić to dobrze?

Podlewanie kwiatów

Rośliny doniczkowe potrafią zdecydowanie odmienić każde wnętrze i nadać mu oryginalnego charakteru. Aby jednak jak najdłużej cieszyć się ich wyglądem warto wiedzieć jak powinno przebiegać podlewanie roślin doniczkowych oraz jak się o nie troszczyć. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, które pozwolą Ci odpowiednio o nie zadbać!

1. Podlewanie kwiatów i wszelkich roślin doniczkowych – o czym pamiętać?

2. Nadmiar wody bywa bardziej szkodliwy niż jej brak

Podlewanie kwiatów i wszelkich roślin doniczkowych – o czym pamiętać?

Kwiaty doniczkowe wymagają regularnego podlewania. Warto tę częstotliwość dostosować do wymagań konkretnego gatunku – każda z nich może mieć bowiem różne oczekiwania. Dobrym krokiem będzie w tym przypadku skorzystanie z profesjonalnej porady już podczas zakupu. Sklep ogrodniczy to dobre miejsce, w którym możesz kupić zdrowe rośliny z pewnego źródła oraz dopytać personel o preferowane warunki dotyczące uprawy i pielęgnacji. W przypadku niektórych roślin doniczkowych konieczne jest bowiem zapewnienie jak największej ilości światła słonecznego, inne z kolei preferują cień. Różne są także oczekiwania kwiatów doniczkowych w kontekście gleby oraz używanych odżywek. Odmienne jest także zapotrzebowanie na wodę i to, czy na przykład trzeba przeprowadzić w nich drenaż.

Nadmiar wody bywa bardziej szkodliwy niż jej brak

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak najlepiej podlewać kwiaty doniczkowe – warto wyposażyć się w wiedzę dotyczącą tego, że zdecydowania większość roślin o wiele lepiej będzie tolerować dłuższą suszę niż przelanie. Może bowiem wówczas dojść do gnicia cebuli czy korzenia. Aby temu zapobiec warto wyposażyć się w podstawki pod doniczki – dzięki nim o wiele łatwiej będzie nie dopuścić do tego niepożądanego scenariusza. Nalewanie wody bezpośrednio do podstawki pozwoli na samodzielne obserwowanie, czy roślina potrzebuje jeszcze wody bo absorbuje wodę z podstawki, czy może wyjściowa ilość jest już wystarczająca. Zapotrzebowanie roślin na wodę zależy od wielu czynników – nie tylko od gatunku, ale i takich aspektów jak np. wilgotność powietrza i miejsce, w którym się znajduje.

Jeżeli chcesz rozszerzyć swoją kolekcję roślin doniczkowych – warto sięgać do sprawdzonego sklepu ogrodniczego. Dzięki temu zyskasz pewność, że zyskasz kwiaty przechowywane w odpowiednich warunkach i właściwie pielęgnowane. Możesz tam również od razu kupić potrzebne akcesoria, które ułatwia Ci prawidłowe podlewanie kwiatów, a także efektowne doniczki, ziemię czy też odżywki stymulujące wzrost.