Odpowiednie drzwi w wyjątkowym stylu

Odpowiednie drzwi w wyjątkowym stylu

Drzwi wewnętrzne oraz wejściowe to zakup, który będzie służył ci przez kolejne lata, powinien zatem być odpowiednio przemyślany. Niezależnie od tego czy posiadasz wnętrze w stylu klasycznym, skandynawskim, retro, rustykalnym, industrialnym lub romantycznym, z pewnością chciałbyś, aby model wybranych drzwi pokojowych wpasował się w klimat pomieszczenia, podkreślając jego unikatowy styl.  

Jak wybrać odpowiednie drzwi

W wyborze odpowiednich produktów do domu pomogą nam materiały, z których zostały one wykonane. Drzwi wewnętrzne drewniane nadadzą każdemu pomieszczeniu odpowiedniej przytulności i ciepła, ich odcień w łatwy sposób dopasujesz do reszty mebli znajdujących się w twoim mieszkaniu. Z kolei w industrialne skrzydła do łazienki mogą być wykonane z metalu. Ważnym elementem estetycznym jest także ich kolorystyka. Beżowe skrzydła drzwiowe zewnętrzne do domu będą świetnie współgrały z ciemniejszymi ścianami, natomiast kolorowe dobrze sprawdzą się w przypadku pokoi dziecięcych. Decydując się na ich zakup, nie powinniśmy zapominać o ich okuciu, a zwłaszcza klamce, która będzie miała ogromny wpływ na ich ostateczny wygląd. Wiele rodzajów drzwi znajdziesz na dobredrzwi.pl

Uniwersalne drzwi w różnym stylu 

Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą będą pasowały do takich pomieszczeń jak pokój gościnny, sypialnia czy salon. Najbardziej uniwersalne skrzydła to te w odcieniach pośrednich, które nie są ani zbyt jasne, ani zbyt ciemne. Wybierz odpowiednie drzwi:

  • wejściowe, 
  • wewnętrzne, 
  • czy antywłamaniowe, 

które będą charakteryzowały się nie tylko odpowiednim poziomem zabezpieczenia, ale i oryginalnym designem. Różne modele do porównania znajdziesz tutaj

Drewno w pomieszczeniach rustykalnych

Pokoje w stylu rustykalnym, vintage oraz klasycznym to miejsca, gdzie ozdobne dekoracje łączą się z elementami nawiązującymi do środowiska naturalnego. Ciepły wystój takich wnętrz, będzie świetnie współgrał z drzwiami wewnętrznymi drewnianymi, wykonanymi z Dębu czy Sosny. Postaw na ręczne kutą klamkę w czarnym kolorze lub w naturalnym odcieniu stali, która będzie stanowiła odpowiednie dopełnienie nowych drzwi.   

Białe drzwi w stylu skandynawskim 

We wnętrzach nowoczesnych dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie drzwi wewnętrznych białych, z metalowymi klamkami o prostych krawędziach. Tego typu produkty wprowadzają do pomieszczenia odpowiednią ilość jasności, nawet jeżeli ściany są nieco ciemniejsze. W pokojach urządzonych w stylu skandynawskim, gdzie króluje biel, odcienie niebieskiego i szarości, oryginalne drzwi będą stanowiły modny i praktyczny dodatek, oddzielający od siebie przestrzenie w naszym mieszkaniu. 

Zadbaj o to, aby drzwi, które kupujesz wykonane były z odpowiedniej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia i działanie czasu. Jeśli do końca nie potrafisz określić jaki styl panuję w twoim mieszkaniu postaw na uniwersalne rozwiązania. Unikatowe i oryginalne kolory pozwolą ci stworzyć przestrzeń, na miarę twoich potrzeb.