3 powody, dlaczego w Twoim domu powinien się znaleźć odkurzacz Electrolux Pure

odkurzacz

Odkurzacz to jedno z najpopularniejszych urządzeń niezbędnych do codziennego utrzymania porządku. Znajdziemy je praktycznie w każdym domu. Nie ma prostszego i bardziej skutecznego sposobu na szybkie odświeżenie podłóg. Jeśli zależy Ci na tym, by usuwanie kurzu w Twoim domu czy biurze przebiegało sprawnie i bezproblemowo, warto włożyć nieco wysiłku w wybór odpowiedniego modelu. Na co zwrócić uwagę przy jego doborze? Które cechy decydują o tym, że praca z konkretnym odkurzaczem jest przyjemniejsza niż z innym? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, a wybór najlepszego urządzenia nie sprawi Ci problemu.

Cechy dobrego odkurzacza

Każdy z użytkowników ma nieco inne wymagania, jeśli chodzi o odkurzacz idealny. Są jednak pewne cechy, które większość z nich uznaje za pożądane. Kluczowe znaczenie dla efektywności pracy ma moc urządzenia. Im większa, tym łatwiej odkurzać różne powierzchnie. Sporo zależy jednak od naszych indywidualnych potrzeb. Sprzęt wykorzystywany do sporadycznego odkurzania biura, w którym podłoga jest pokryta panelami, nie musi być równie mocny co urządzenie używane codziennie do sprzątania mieszkania z dywanami, gdzie mieszkają psy z długą sierścią. Optymalną moc najlepiej więc dopasować do konkretnego użytkownika.

Dobry sprzęt do odkurzania powinien ponadto zapewniać bezproblemową eksploatację, a dla komfortu domowników powinien pracować możliwie cicho. Im łatwiejsza i bardziej intuicyjna jest obsługa, tym chętniej wybierany będzie dany model. Większość osób kupujących sprzęt AGD ani razu nie czyta w całości jego instrukcji obsługi, dlatego najlepiej, jeśli poszczególne funkcje będą na tyle proste, że nie będzie to konieczne. Cenione są także zwrotne urządzenia o niewielkiej wadze i dużym zasięgu, umożliwiające odkurzanie większych powierzchni bez zmiany źródła prądu.

Najważniejsze zalety odkurzacza Electrolux Pure

Po krótkiej analizie odkurzaczy dostępnych na rynku z pewnością zauważysz, że niektóre modele zdecydowanie wyróżniają się na tle innych. Należy do nich na przykład model Pure D8.2 PD82-4ST od Electrolux. Co konkretnie decyduje o jego przewadze?

1. Cicha praca

To jeden z największych atutów cechujących odkurzacz Electrolux Pure. Zgodnie z deklaracją producenta to najcichszy model, który obecnie ma w swojej ofercie — poziom hałasu to zaledwie 57 dB. Z powodzeniem można używać go nawet w nocy albo wtedy, gdy za ścianą śpi dziecko, bez obawy, że jego praca będzie komukolwiek przeszkadzała. Delikatny szum, jaki wydaje się z siebie odkurzacz, jest na tyle cichy, że wiele osób zupełnie nie zauważa, że urządzenie pracuje.

2. Technologia Smart Mode

Zastosowane w odkurzaczach Pure rozwiązanie Smart Mode to nowość na rynku. Urządzenie samoczynnie rozpoznaje rodzaj odkurzanej powierzchni, a jego moc się do niego dostosowuje. Nie trzeba więc ręcznie zmieniać ustawień, kiedy przejeżdżamy z kuchni wyłożonej płytkami do pokoju, w którym leży dywan. To znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. Bez względu na to, czym pokryta jest podłoga, urządzenie dokładnie ją czyści przy minimum wysiłku ze strony użytkownika.

3. Duże zwrotne koła

To kolejny atut modelu Pure D8.2 PD82-4ST. Dzięki nim poruszanie się pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami jest bezproblemowe. Koła są pokryte gumą, co powoduje, że gładko suną po podłodze bez względu na jej rodzaj. Nie trzeba też obawiać się, że pozostawią na niej ślady — są miękkie i idealnie gładkie. W połączeniu z dużym zasięgiem pracy (aż 12 metrów) sprawia to, że odkurzenie całego mieszkania czy piętra domu nie wymaga wielokrotnego przełączania urządzenia do kolejnych gniazdek. 

Gdzie zamówić odkurzacz?

Kiedy zdecydujesz się już na konkretny model odkurzacza, pozostaje jeszcze kwestia zakupów. Neonet ma w swoim asortymencie bogatą ofertę odkurzaczy, w tym polecany Electrolux Pure. Konkurencyjne ceny i wysoka jakość obsługi sprawiają, że właśnie ten sklep należy do najchętniej wybieranych przez klientów. Zapoznaj się z jego ofertą, a z pewnością znajdziesz idealny model dla siebie.